top of page

U progu III wojny światowej. Szczegóły raportu amerykańskie „korytarze lądowe” w przypadku europejskiej wojny lądowej z Rosją

Autor: Tyler Durden


NATO ma plan szybkiego rozmieszczenia swoich sił w scenariuszu przyszłego rosyjskiego ataku na Europę. Obejmuje rozwój „korytarzy lądowych”, którymi będzie można przerzucić około 300 000 żołnierzy głównie amerykańskich na pozycje na linii frontu w celu obrony przed rosyjską inwazją.

Wysokiej rangi brytyjskie źródła wojskowe opisały w „The Telegraph” , że plan zakłada lądowanie żołnierzy w kluczowych europejskich portach, a następnie przemieszczanie się na wschód wcześniej zaplanowanymi trasami, aby odeprzeć potencjalne rosyjskie ataki.

Generał broni Alexander Sollfrank, szef Wspólnego Dowództwa Wsparcia i Możliwości NATO (JSEC), opisał brytyjskiej publikacji: „Ogromne bazy logistyczne, jakie znamy z Afganistanu i Iraku, nie są już dłużej możliwe, ponieważ zostaną zaatakowane i zniszczone bardzo wcześnie w sytuacji konfliktowej .


Korytarze logistyczne i transportowe żołnierzy miałyby swoje początki w takich miejscach jak Grecja, Włochy, Turcja, Holandia, Norwegia – a konkretnie wskazano port w Rotterdamie, kluczowy węzeł komunikacyjny w Europie Północnej. W raporcie wspomniano także o liniach takich jak kolej niemiecko-polska – wszystkie teoretycznie umożliwiłyby szybkie rozmieszczenie sił amerykańskich na dowolnym zagrożonym terytorium NATO (w oparciu o art. 5 wspólnej obrony).

Odrębne alarmistyczne doniesienia w brytyjskich mediach ostrzegają, że Zachód powinien w ciągu najbliższych dwóch dekad przygotować się do wojny z Rosją, związanej z trwającym konfliktem na Ukrainie.

Na przykład we wcześniejszym marcowym raporcie opublikowanym w The Telegraph stwierdzono, że prezydent Putin ma „paranoiczną obsesję” na punkcie podsycania konfliktów i prowokowania zachodnich sojuszników.


„Teraz, gdy prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił sobie historyczną piątą kadencję, jest całkowicie jasne, że swój kolejny sześcioletni pobyt na Kremlu poświęci na realizację swojej paranoicznej obsesji konfrontacji z Zachodem ” – stwierdził wcześniej.

Jeśli chodzi o niedawne wtorkowe doniesienia dziennika „The Telegraph” na temat korytarzy lądowych NATO  z dość głośnym i sensacyjnym nagłówkiem: „Korytarze lądowe NATO mogą rzucić wojska amerykańskie na linię frontu w przypadku wojny w Europie” –  rzeczywistość jest taka, że ​​tego rodzaju szeroko zakrojone plany awaryjne mają znajdowały się na półkach planistów USA i NATO od czasów zimnej wojny .

Ale bez wątpienia zostają odkurzone w obliczu ciągłej eskalacji wojny zastępczej na Ukrainie…



Według niektórych dalszych szczegółów planowania przedstawionych przez The Telegraph i jego źródła wojskowe:


"Jeśli siły NATO wkraczające z Holandii zostaną trafione rosyjskim bombardowaniem lub  zniszczone zostaną porty w Europie Północnej , sojusz skupi się na portach we Włoszech, Grecji i Turcji. Z portów włoskich wojska amerykańskie mogłyby być przewożone drogą lądową przez Słowenię i Chorwację na Węgry, które graniczą z Ukrainą .Istnieją podobne plany transportu sił z portów tureckich i greckich przez Bułgarię i Rumunię w celu dotarcia na wschodnią flankę sojuszu. Planowane są także przerzuty wojsk przez porty na Bałkanach, a także przez Norwegię, Szwecję i Finlandię."


Następnie zacytowano wypowiedź generała broni Sollfranka: „Ukraina bardzo cierpi z powodu rosyjskich ataków rakietowych dalekiego zasięgu na systemy logistyczne” – podkreślając znaczenie ruchów wojsk, które byłyby poza zasięgiem rosyjskich systemów.

Raport zawiera wizualizacje przedstawiające „korytarze lądowe” dla wojsk zachodnich w drodze do konfrontacji z siłami rosyjskimi w przyszłym scenariuszu…


W następstwie raportu „The Telegraph” niektórzy eksperci twierdzą, że oznacza to, że III wojna światowa „zaczyna się teraz” … i choć rzeczywiście w tym momencie świat może już być świadkiem początkowej fazy (zwłaszcza gdy historycy patrzą wstecz), są jeszcze pewne etapy eskalacji pozostałych, zanim rakiety zaczną latać nad Europą. Miejmy nadzieję, że zwycięży rozsądek, nawet jeśli w ostatniej chwili (choć nie bardzo w to wierzymy).



30 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page